Jak se zbavit vyskakovacího okna pro aktualizaci na Windows 10?

Ať už jste či nejste přesvědčeni o výhodách operačního systému Windows 10, řada z vás ráda zůstane u osvědčených Windows 7. Snaha Microsoftu přesvědčit nás k přechodu na nejnovější Windows je však neodbytná a většina z Vás jistě zná onu malou ikonu v tray liště, která nás na Windows 10 stále upomíná pomocí otravného vyskakovacího okna. Dnes si povíme, jak tuto ikonu i okno nadobro odstranit. Někteří z vás již tuší, že tato vyskakovací nabídka přišla spolu s aktualizací Windows. Existuje možnost vyhledat onu osudnou aktualizaci a odinstalovat ji, avšak tento způsob je poněkud zdlouhavý a pro lajky může být obtížnější.

Naštěstí existuje bezplatný nástroj, který vše udělá za nás. Jmenuje se GWX Control Panel a odkaz k jeho stažení naleznete ZDE. Po instalaci programu pokračujte podle následujících bodů:

  • Spusťte program
  • Přijměte licenci a pokračujte.
win10
  • Pokud si přejete odstranit ikonu v tray liště, která vybízí k přechodu na Windows 10, stiskněte v programu tlačítko "Click to disable 'Get Windows 10' app (Remove icon)".
  • Pokud vše v pořádku proběhlo, měli by se v okně programu změnit stavy řádků "Is 'Get Windows 10' icon app running" a "Is 'Get Windows 10' icon app enabled" na hodnotu "No".
  • Předchozí body nám pouze zkryly otravnou nabídku Windows 10. Pokud si však přejete zamezit automatickému updatu, který má Microsoft v plánu rozesílat, stiskněte tlačítko "Click to prevent Windows 10 Upgrades".
  • Pokud vše proběhlo v pořádku, měl by se změnit stav řádku "Are Windows 10 Upgrades allowed" na hodnotu "No".
  • Nyní by okno programu mělo vypadat takto:
win10-1

Nyní by vás už nabídka a případný přechod na Windows 10 neměly nadále provokovat. V případě dalších dotazů můžete použít komentáře pod příspěvkem.

 

Přidat komentář