Články

Space Engineers - staňte se vesmírným inženýrem

Je to asi půl roku, co jsem se začal poohlížet po nějakém dalším herním titulu, co by mi zpříjemnil chvíle volna, kterých je v poslední době bohužel poskromnu. Jedním z horkých kandidátů byla právě hra Space Engineers od českých vývojářů Keen Software House. V prvním případě mě oslovila samotná náplň hry, v tom druhém i skvělé hodnocení na Steamu. Neváhal jsem utratit svých 23 Eur a s klidným svědomím mohu říci, že této koupě rozhodně nelituji.

Srandička - Zběsilé hraní Super Maria

Většina z nás už zažila nějaký ten vztek při hraní počítačových her. V lepším případě to odnesla jen klávesnice nebo myš, v tom horším si člověk vybíjel vztek i na dražších počítačových periferiích. Týpek na videu se sice k žádnému demolování neodhodlal, nicméně je zřejmé, že hraní velice obtížného levelu Super Maria mu lezlo tak trochu na mozek.

Jak se zbavit vyskakovacího okna pro aktualizaci na Windows 10?

Ať už jste či nejste přesvědčeni o výhodách operačního systému Windows 10, řada z vás ráda zůstane u osvědčených Windows 7. Snaha Microsoftu přesvědčit nás k přechodu na nejnovější Windows je však neodbytná a většina z Vás jistě zná onu malou ikonu v tray liště, která nás na Windows 10 stále upomíná pomocí otravného vyskakovacího okna. Dnes si povíme, jak tuto ikonu i okno nadobro odstranit. Někteří z vás již tuší, že tato vyskakovací nabídka přišla spolu s aktualizací Windows.

Tip na herní oddechovku - Serious Sam

Asi každý z nás si jistě rád občas zahraje nějakou tu pořádnou gamesu, zvláště v dnešní době, kdy grafická propracovanost některých titulů nemá daleko k realitě. Dnes bych tu chtěl ale zmínit pár slov ke hře, která mezi světové trháky rozhodně nepatří a vlastně ani patřit nechce. Serious Sam je herní oddechovka z dílny chorvatského týmu Croteam, která grafickou stránkou nenadchne, ale ani neurazí. Nečekejte ani propracovaný příběh, protože jediné, o co ve hře jde, je zmasakrovat nekonečné vlny různorodých nepřátel, kteří touží po vaší smrti. Že je to jistý druh klišé? Jistě. Serious Sam není průkopníkem v herních masakrech, ale i tak dokáže nabídnout jisté prvky, které člověka pobaví.