Články

Robůtek Zenbo od Asusu

Zajímavé překvapení si přichystala firma Asus na letošním veletrhu Computex, kde představila kromě běžné elektroniky i malého robotického pomocníka jménem Zenbo. Vašim ratolestem poví pohádku na dobrou noc, hospodyňkám poradí, co a jak uvařit, dědečkovi připomene, že je čas na prášky a tím výčet funkcí rozhodně nekončí. V jeho útrobách se nachází patrně operační systém Android, přestože Asus oficiálně tuto informaci nepotvrdil. Ovládání je možné pomocí hlasových příkazů nebo skrze dotykový displej.

Nvidia GTX 1080, že by nový král?

Ještě tento měsíc se v obchodech pravděpodobně dočkáme nové řady grafických karet od NVidia. A že se máme opravdu na co těšit. Představeny byly zatím modely GTX 1070 a GTX 1080. Obě dvě grafické karty jsou vyráběny novým 16nm procesem a svým výkonem přesahují jak GTX Titan, tak i předchozí řadu GTX 980. To vše navíc za mnohem příznivější startovací cenu. V případě slabšího modelu byla cenovka nastavena na 379$, silnější model si pak výrobce cení na 599$.

karta1

Xiaomi Mi4 16GB za skvělou cenu

Čínského výrobce mobilních telefonů Xiaomi není jistě potřeba představovat. Jeho starší vlajkovou loď Xiaomi Mi4, která svým výkonem stále nepatří do starého železa, lze nyní sehnat za necelých 4500 Kč. Pokud hledáte kvalitní telefon se skvělým displejem, kovovým rámečkem a nevyužijete podporu evropských LTE sítí, pak je tento telefon v této chvíli to nejlepší, co můžete za tak lidový peníz sehnat.

Blíží se konec 3,5mm audio konektoru?

V poslední době se spekuluje o tom, že příští generace Apple Iphone by mohla postrádat klasický 3,5mm audio jack, který by měl nahradit jeden společný univerzální konektor. Podle serveru Anandtech s touto myšlenkou koketuje i firma Intel, která nedávno představila nápad, ve kterém univerzální rozhraní USB-C může nahradit i sluchátkové rozhraní. Má to samozřejmě svou logiku, protože klasické 3,5mm zvukové rozhraní je v podstatě jedno z mála, jestli ne poslední, které není u počítačů a dalších chytrých zařízení digitalizované. Mezi výhody nového konektoru by patřily například: